ÖSSZEFOGLALÓ: Az ExpressVPN robusztus szerverhálózatának, adatvédelem iránti elkötelezettségének, fantasztikus sebességének és lenyűgöző ügyfélszolgálatának köszönhetően még az átlagnál magasabb árazás ellenére is maga mögé utasítja versenytársait. A kezdő VPN-felhasználók örömüket lelik majd letisztult és könnyedén navigálható interfészében, míg a tapasztaltak a széleskörű biztonsági funkcióit és alagutazási protokolljait értékelik majd. A biztonságosabb internetezés élménye csupán egy kattintásnyira van, így az ExpressVPN ára is indokoltnak tekinthető.
👍 ELŐNYÖK:- Kiterjedt szerverhálózat
- Beépített sebességmérő
- Ultragyors szerverek összesen 94 országban
- Stabil adatvédelmi és biztonsági gyakorlatok
- RAM-only szerverek használata
- Nincs sem tevékenység-, sem kapcsolati napló
- Adatvédelem-barát joghatóságban található
- Függetlenül auditált
- Többféle alagutazási protokoll
- Megszakító-kapcsoló és osztott alagutazási funkció
- Korlátlan sávszélesség
- Csökkenti a pinget és a késleltetés idejét a jobb játékélmény érdekében
- Biztosítja a nyílt Wi-Fi-hálózat biztonságát
- Könnyen kezelhető felhasználói felület
- Támogatott platformok széles választéka
- Kiterjedt fizetési opciók
- Kínában és az Egyesült Arab Emirátusokban is működik
- Éjjel-nappali élő chat-, és e-mail-támogatás
- 30 napos pénzvisszafizetési garancia
👎 HÁTRÁNYOK:- Mindössze 5 egyidejű eszközkapcsolat
- Prémium árazás
- Többugrásos kapcsolat nélkül
Biztonsági és adatvédelmi funkciók
Az egyik első dolog, amire egy VPN kiválasztásánál figyelnie kell, az annak joghatósága (központjának elhelyezkedése). Miért? Azért, mert vannak olyan országok, ahol olyan adatmegőrzési törvények vannak érvényben, amik lehetővé teszik a rendvédelmi szervek számára, hogy hozzáférjenek internetes tevékenységeihez. Ilyen esetben lényegében értelmét veszti az adott VPN. Szerencsére az ExpressVPN székhelye a Brit Virgin-szigeteken található – ez egy olyan offshore joghatóság, ami hírhedt az adatvédelem-barát politikájáról. Nincsenek adatmegőrzési törvényei és nem része egyetlen nemzetközi hírszerző szövetségnek sem.
Az ExpressVPN továbbá nem tárolja a felhasználói adatokat és a kapcsolati naplókat sem. Az alábbi kivonatot a cég adatvédelmi nyilatkozatából emeltük ki:
"…nem gyűjtünk adatokat a tevékenységéről, beleértve a böngészési előzményeit, a forgalmi célpontjait, az adatok tartalmát és a DNS-lekérdezéseket is. Továbbá soha nem tároljuk el a kapcsolódási naplót, ami azt jelenti, hogy nem naplózzuk az IP-címét, sem a kimenő VPN-kapcsolata IP-címét, illetve az ehhez tartozó időbélyeget és a munkamenet hosszát sem."
A cég adatvédelem iránti elköteleződése akkor lett próbára téve, mikor a szervereit 2017-ben lefoglalták Andrei Karlow orosz nagykövet meggyilkolását követően. A török hatóságok nem jártak sikerrel, mikor hozzáférést kértek a kapcsolati és tevékenységnaplókhoz szimplán azért, mert az ExpressVPN birtokában nem volt semmilyen adat, amit át tudott volna adni. Ez a tragikus incidens végleg megszilárdította a cég adatvédelemmel kapcsolatos megbízhatóságát, hisz bebizonyította, hogy tényleg nem naplóz semmit.
Az ExpressVPN biztonsági fronton is bizonyít. Először is érdemes kiemelni, hogy 256-bites AES-titkosítást használ – ugyanazt, amit a világ kormányai is alkalmaznak a bizalmas adatok biztonságban tartására. Ezen kívül az sem elhanyagolandó tény, hogy többféle alagutazási protokollt kínál: köztük van az új, nyílt forráskódú Lightway, az OpenVPN (UDP/TCP), az IKEv2, illetve az L2TP/IPsec is. Túl bonyolultnak hangzik? Csak semmi pánik! Ha az automatikus beállítást választja, akkor az ExpressVPN mindig a lehető legideálisabb protokollt fogja használni.
Az ExpressVPN további fő funkciói garantálják a többrétegű támogatást. Ezen funkciók közé tartozik a megszakító-kapcsoló, az osztott alagutazás, a privát DNS, a böngészőbővítmények és a veszélykezelés - utóbbi egy ingyenes funkció, amely megvédi Önt a nyomkövetőktől, a kíváncsiskodó appoktól és a rosszindulatú szoftverektől. Az ExpressVPN 2019-ben átváltott RAM-disk módra, ami azt jelenti, hogy az adatai minden egyes újraindításnál törlődnek, így csökkentve annak kockázatát, hogy rossz kezekbe kerüljenek. Mivel ez még csupán alig néhány másik VPN esetében érhető el, így az ExpressVPN ezen a téren is előnyt élvez versenytársai többségével szemben.
Szerverhálózat
Az ExpessVPN rendkívül változatos a szerverelosztás terén, ugyanis 160 VPN szerverlokációval rendelkezik a világ mintegy 94 országában. Ezek a szerverek Észak- és Dél-Amerikában, Európában, az ázsiai csendes-óceáni térségben, a Közel-Keleten, és Afrikában találhatók.
Sebesség és megbízhatóság
A hardveres és virtuális szerverek kombinációja, a korlátlan sávszélesség, a kiterjedt szerverhálózat és a Lightway-protokoll biztató eredményeket produkált sebességtesztjeink során. A 100 Mbps-os alapsebesség mellett átlagosan 60-80 Mbps-ot hoztunk a világ különböző régióiban található szerverekre kapcsolódva. Ez nagyszerű eredmény, hisz az online játék vagy a netes szörfölés közben történő laggolás és szakadozó kapcsolat nagymértékben rontja az online eltöltött idő minőségét.
Kompatibilis platformok és eszközök
Az ExpressVPN-nek szinte minden eszközre van applikációja. Kompatibilis a legtöbb asztali és mobil operációs rendszerrel, médiaszerverekkel és játékkonzolokkal, routerekkel, böngészőkkel, sőt, még e-book olvasókkal is. Egyidejűleg csupán 5 eszközön használható, azonban nincs limitálva az adatforgalom, így bármennyi tartalmat letölthet vagy megtekinthet.
Árazás
Az ExpressVPN jelenleg háromféle számlázási opciót kínál: egy hónapról hónapra megújulót, egy 6 hónaposat, illetve egy 12 hónapra szólót. Mint a többi VPN esetében, itt is érvényes az, hogy minél hosszabb időre fizet elő, annál kezdvezőbb lesz a szolgáltatás ára. A hónapról hónapra megújuló csomag meglehetősen drága a maga 4000 Ft-os havidíjával, viszont ez az összeg 3100 Ft-ra csökken, amennyiben a fél éves előfizetési opciót választja. Ha pedig a legtöbbet szeretné kihozni a pénzéből, akkor válassza az éves csomagot, melynek csupán 2600 Ft a havidíja. Mindhárom előfizetői csomag mellé 30 napos pénzvisszafizetési garancia jár.
Ügyfélszolgálat
Az ExpressVPN egy másik kiemelkedő funkciója a 24 órás élő chat- és e-mail-támogatás. Most nem botokról és automatikus válaszüzenetekről beszélünk, hanem hús-vér emberekről, akik a nap minden percében készen állnak arra, hogy segítsenek Önnek a telepítéssel, a hibaelhárítással, a számlázással, és bármely más problémával kapcsolatban. Tesztünk során mindössze néhány másodpercbe telt, míg bekapcsolódott hozzánk egy élő chat-ügynök. Ez a funkció megspórolja az útmutatók átkutatását és az e-mailes ügyfélkiszolgálás várakozási idejét is!