Gyakran Ismételt Kérdések
Mi az a VPN?A VPN – vagy más néven „virtuális magánhálózat”- egy biztonságos magánhálózati kapcsolat a nyilvános interneten keresztül.
Hogy működik egy VPN?A VPN titkosítási protokollokat használ, melyekkel az összes internetes adatforgalmát egy titkosított alagúton – azaz egy virtuális magánhálózaton – keresztül lehet mozgatni a számítógépe és a távoli VPN-szerver között.
VPN nélkül az internetes adatforgalma közszemlére van téve az Ön hálózatán. A VPN-kapcsolatok éppen ezért növelik internetes adatvédelmét és biztonságát.
Mit keressünk egy VPN-ben?Független értékelőoldalként több tucat VPN-t teszteltünk sebesség, titkosítási protokollok, szerverhálózat és egyebek tekintetében. Egy átlagfelhasználónak az alábbiakra kell figyelnie az igényeinek legmegfelelőbb VPN kiválasztásánál:
Biztonság: A kiemelten fontos funkciók közé tartozik pl. a katonai szintű titkosítás, a beépített megszakító-kapcsoló, a DNS- és IP-szivárgás elleni védelem, a forward secrecy, az adatszivárgás-figyelő, és a biztonságos böngészést segítő funkció.
Adatvédelem: Vegye figyelembe a VPN naplózási gyakorlatát és geográfiai elhelyezkedését. Mindig olyan VPN-t válasszon, aminek jó a híre és transzparens a naplózásmentes politikáját illetően is. Kerülje el az olyan országokban található VPN-eket, ahol hagyománya van az adatvédelmek megsértésének.
Sebesség és megbízhatóság: Olyan VPN-eket keressen, melyek zavartalan, nagy sebességű böngészési élményt és korlátlan sávszélességet kínálnak.
Egyidejű eszközkapcsolatok: Olyan VPN-szolgáltatásokat keressen, melyek egyidejűleg több eszköz felkapcsolódását teszik lehetővé. Ezzel a háztartásában található összes eszközét egyetlen VPN-előfizetéssel megvédheti.
Eszközkompatibilitás: A VPN-ek többsége natív appokat kínál az olyan vezető platformokra, mint pl. Windows, macOS, Android, illetve iOS. Ha többplatformos háztartása van, olyan VPN-t keressen, ami szinte az összes eszközt lefedi: az előkonfigurált routerektől kezdve a játékkonzolokig mindent. Néhány VPN bővítményeket is kínál Chrome, Firefox, Safari, vagy épp Edge bögészőkhöz.
Szerverhálózat: Általában minél közelebb tartózkodik egy szerverhez, annál gyorsabb a kapcsolata. Az olyan VPN-ek, mint pl. a Cyberghost vagy a PIA több ezer szerverrel rendelkeznek a világ minden tájára elosztva. Ez azt jelenti, hogy bárhol is tartózkodjon, mindig lesz egy szerver a közelében. Továbbá azt is jelenti, hogy kevesebb torlódásra számíthat a szervereken, s ebből kifolyólag a kapcsolat is gyorsabb lesz.